Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Aktualności Damska kurtka motocyklowa – jak ją wybrać?
 • Jak wybrać damską kurtkę motocyklową

  Damska kurtka motocyklowa – jak ją wybrać?

  Wybór damskiej kurtki na motocykl teoretycznie nie różni się od problemu przed którym stają Panowie Motocykliści. Teoretycznie;-)

  W praktyce wybranie odpowiedniej kurtki motocyklowej dla kobiety jest chyba znacznie trudniejszym zadaniem. Rynek motocyklowy wprawdzie rozwija się bardzo szybko a co za tym idzie także poszerza się oferta na damską odzież motocyklową, jednak nadal jest ona ograniczona w porównaniu do wyboru jaki mają Motocykliści wśród dostępnych męskich kurtek motocyklowych.

  Damska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać?Jak wybrać damską kurtkę motocyklową

  Damska kurtka motocyklowa – jaki wybrać design?

  Już na samym początku na kobiety czeka masa pułapek przy wyborze kurtki motocyklowej. Powszechnie wiadomo, że Panie Motocyklistki chcą przede wszystkim przepięknie wyglądać w swoim nowym stroju motocyklowym. Wszelkie kwiatki i inne zdobienia w odzieży motocyklowej dla kobiet często skutecznie odwracają uwagę od tego jakie naprawdę zadania ma spełniać porządna damska kurtka motocyklowa. Zadania te to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo o czym później. Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje jednak mamy tu parę uwag. Panie Motocyklistki powinny raczej unikać białych kurtek motocyklowych i wybierać raczej te w ciemniejszych kolorach. Nowa biała damska kurtka motocyklowa może i pięknie prezentuje się w sklepie motocyklowym przed lustrem, jednak po kilku godzinach jazdy motocyklem i przyjęciu na klatę kilkudziesięciu owadów już tak kolorowo nie będzie.. a może właśnie będzie, ale chyba o nie to nam chodzi;-) Wygląd kurtki jest jednak ważny, Drogie Panie kurtki motocyklowej będziecie używać przez kilka lat więc ma się ona Wam podobać i macie się w niej świetnie czuć. Po wstępnym zaakceptowaniu designu Waszej nowej damskiej kurtki motocyklowej pora na jeden z kluczowych elementów – dopasowanie rozmiaru. Drogie Motocyklistki nie trzeba Wam chyba wyjaśniać, że najpiękniejsza damska kurtka motocyklowa na świecie nie doda Wam blasku a jedynie go ujmie, jeżeli będzie źle dopasowana.

  Jak dopasować damską kurtkę motocyklową do Motocyklistki?

  Skórzane i tekstylne kurtki motocyklowe muszą ściśle przylegać do ciała. Podczas jazdy motocyklem za luźna kurtka wypełni się powietrzem, będzie wyglądać jak nadmuchany balon i łopotać powodując dyskomfort. W przepadku skórzanej kurtki motocyklowej należy pamiętać ze skóra jest elastyczna, rozciąga się i dopasowuje do motocyklistki. Początkowe uczucie, że założyliśmy na siebie średniowieczną zbroję szybko znika po pewnym czasie użytkowania kurtki. Tekstylne damskie kurtki motocyklowe powinny być wygodne już w dniu ich zakupu. Kurtki tekstylne również trochę zmiękną i ułożą się do ciała, jednak w mniejszym stopniu. Przy wyborze właściwego rozmiaru damskiej kurtki motocyklowej szczególną uwagę należy zwrócić na długość rękawów. W prawidłowo dobranej kurtce rękaw podczas trzymania wyciągniętych dłoni na kierownicy motocykla powinien kończyć się równo na nadgarstku. Chodzi o to by rękawice motocyklowe mogły bez problemu zamknąć wlot powietrza do rękawów swoim fartuchem. Porządna tekstylna damska kurtka motocyklowa zwykle składa się lub w każdym razie powinna z 3 warstw – wewnętrznej podpinki ocieplającej oraz membrany wiatro-wodo odpornej i zewnętrznej warstwy ochronnej kurtki wyposażonej w protektory i rozbudowaną wentylację. W ciepłe dni po wypięciu ze środka kurtki podpinki oraz membrany, kurtka robi się natychmiast znacznie luźniejsza i już nie przylega do ciała tak idealnie jak wcześniej. W celu rozwiązania tego problemu tekstylna kurtka motocyklowa musi być wyposażona w odpowiedni system regulacji. Nasze damskie kurtki motocyklowe Motona Venti oraz Madame posiadają system regulacji oparty o napy, rzepy czy paski ściągające, które umożliwiają zwężenie kurtki aż o 10 cm w pasie biodrach i biuście. Regulacji dopasowania podlegają także rękawy damskich kurtek motocyklowych Motona.

  Damska kurtka motocyklowa ? Jak zadbać o bezpieczeństwo ?

  Tekstylne oraz skórzane kurtki motocyklowe powinny być  wyposażone w protektory CE chroniące barki, łokcie oraz kręgosłup. Jadąc motocyklem czy zsiadając z niego na poboczu drogi musimy być widoczni, istotne więc, aby kurtka posiadała elementy odblaskowe. Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa jest także możliwość spięcia kurtki motocyklowej ze spodniami. Taki komplet motocyklowy zawsze lepiej ochroni nasze ciało w razie wypadku.

  Damska kurtka motocyklowa – Jak zadbać o komfort jazdy motocyklem? – Trzy warstwy oraz Wentylacja!

  Jadąc motocyklem nieustanie jesteśmy narażeni na działanie zmieniających się warunków pogodowych. Podstawowym zadaniem dobrej kurtki motocyklowej jest zapewnienie komfortu Motocyklistce nie zależnie od tego czy jest akurat upalnie i sucho czy też zimno i deszczowo. Dbają o to trzy warstwy – wierzchnia ochronna, wewnętrzna membrana oraz podpinka ocieplająca. Za wiatro i wodoszczelność kurtki motocyklowej odpowiada zewnętrzna warstwa oraz membrana. Bardzo ważne by ciepłe czy gorące dni membranę było można wypiąć. Nawet najlepsza membrana zawsze jest po prostu kolejną warstwą, którą mamy na sobie. Brak możliwości wypinania membrany przy zakupie powinien natychmiast dyskwalifikować kurtkę motocyklową. W chłodne czy zimne dni skorzystamy z montowanej na zamek wewnątrz kurtki podpinki ocieplającej. Nieodzowny element to system regulacji,  pozwalający na ścisłe dopasowanie damskiej kurtki motocyklowej do ciała Motocyklistki. A teraz chyba Najważniejsze! W przeważający okres sezonu motocyklowego a więc w ciepłe i gorące dni absolutnie kluczową role odgrywa system wentylacji w jaki jest wyposażona Twoja damska kurtka motocyklowa. Od tego czy Twoja kurtka ma jeden dwa czy może 8 i więcej zamków wentylacyjnych lub jak nasz damski model Venti posiada całe wypinane panele wentylacyjne – zależy cały Twój komfort jazdy na motocyklu w każdy ciepły dzień.

  Zapraszamy do obejrzenia filmów z naszymi damskimi kurtkami motocyklowymi Venti i Madame, gdzie zobaczycie na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając kurtkę na motocykl dla kobiety:

   

   

   

  Dodano: 19.01.2019

  Polecamy

  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Venta

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Venti

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Ventour

  Cena od:
  849zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Lux

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaRękawice motocyklowe Luxon

  Cena od:
  249zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Venus

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Madame

  Cena od:
  790zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Blackstone

  Cena od:
  749zł