Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Kategorie produktów

 • Rękawice motocyklowe

 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Produkty Rękawice motocyklowe
 • sortuj

  Rękawice motocyklowe są bardzo istotnym elementem garderoby każdego motocyklisty. Producenci rękawic motocyklowych robią wszystko by nadać im jak najbardziej atrakcyjny kształt i styl. W tej pogoni za idealnym designem czasami gubione są podstawowe cechy jakie powinna mieć rękawica motocyklowa. Pod spodem znajdziecie kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę wybierając rękawice na motocykl.

  Po włożeniu skórzanej rękawicy motocyklowej należy upewnić się czy nie jest za duża i luźna. Sprawdzamy czy palce naszych dłoni dotykają koniuszków palców w rękawicach. Nasze ręce powinny szczelnie wypełnić wnętrze rękawic, nie mogą tam występować puste przestrzenie. Obcisłe przyleganie skórzanych rękawic do dłoni jest wskazane, należy pamiętać ze nowe, skórzane rękawiczki zmiękną i dopasują się dłoni w trakcie użytkowania na motocyklu. Rękawice motocyklowe nie mogą jednak krepować ruchów. Powinniśmy być w stanie nawet w nowej parze rękawic w miarę swobodnie operować włącznikami na kierownicy motocykla. Dobrze dopasowane rękawice motocyklowe zapewnią nam pewny chwyt na kierownicy i zwiększą komfort jazdy motocyklem.

  Rękawice chronią nasze ręce przed wiatrem i zimnem zapobiegając reumatyzmowi. Stanowią jednak także ostatnia linie obrony w razie upadku na motocyklu. Rękawice motocyklowe powinny być wyposażone we wzmocnienia, które wytrzymają kilku sekundowe tarcie o asfalt oraz zminimalizują skutki uderzenia o ziemie.  Wzmocnienia ochronne powinny znajdować się przede wszystkim  po zewnętrznej stronie rękawic motocyklowych. Na otarcia szczególnie narażone są kostki dłoni oraz palce. Dobrze, gdy rękawice mają elementy ochronne również na zewnętrznej krawędzi oraz na stronie wewnętrznej dłoni. Rękawica na motocykl powinna posiadać wystarczająco długi fartuch by zakryć szczelnie koniec rękawa kurtki motocyklowej.

  Optymalnie jest posiadać dwie pary rękawic motocyklowych. Jedne cienkie z wentylacją, przeznaczone do jazdy na motocyklu w letnie dni. Drugie rękawice motocyklowe powinny być ocieplone, wyposażone w membranę wodoodporną, tak byśmy mogli ich używać w chłodne lub deszczowe dni. W obu wypadkach należy zwrócić uwagę czy rękawice na motocykl mają wystarczająco długi fartuch by przykryć koniec rękawa kurtki. Fartuch w rękawicach powinien mieć możliwość regulacji zapięcia. Dobrze, gdy rękawica motocyklowa ma ściągacz lub pasek zaciskający w nadgarstku.