Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Kategorie produktów

 • Spodnie motocyklowe

 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Produkty Spodnie motocyklowe
 • sortuj

  Jak wybrać spodnie motocyklowe?

  zdjęcie

  MotonaJak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe?

  Jak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe? Zobacz na co zwrócić szczególna uwagę dopasowując spodnie na motocykl.
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaJak prać tekstylne kurtki motocyklowe?

  Jak prać tekstylne kurtki motocyklowe?
  Jeżeli chcesz, aby kurtka motocyklowa posłużyła Ci przed długie lata, dowiedz się czego unikać oraz ja
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaTest odzieży motocyklowej Motona po 35 tys. km i jednym szlifie.

  zdjęcie

  MotonaDamska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać?

  Damska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać? Wybór damskiej kurtki na motocykl teoretycznie nie różni się od problemu przed którym stają Panowie
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaJak wybrać kurtkę motocyklową?

  Jak wybrać tekstylną kurtkę na motocykl ? Zobacz czym kierować się wybierając pierwszą kurtkę motocyklową.
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaJakie rękawice motocyklowe kupić?

  Jakie rękawice motocyklowe kupić? Jak dopasować rozmiar rękawic na motocykl?
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaKurtki motocyklowe Motona będzie można testować w Krakowie w Wypożyczalni motocykli Motonasezon.pl

  Odzież motocyklową zwykle zaczynamy kompletować od kurtki, wybierając spodnie motocyklowe należy więc po prostu sprawdzić, czy będą współgrały z górą. W grę wchodzą tu nie tylko walory estetyczne, ale także czysto praktyczne np., czy nowe spodnie na motocykl będzie można spiąć zamkiem z posiadaną już przez nas kurtką.

  Analogicznie jak w przypadku kurtek, spodnie motocyklowe  muszą być dobrze dopasowane do ciała motocyklisty. Skórzane spodnie na motocykl chwili zakupu powinniśmy wciskać na siebie niemal z trudem. Jeżeli w końcu uda się nam je założyć, zapiąć i jesteśmy jeszcze w stanie zrobić nich w przysiad, prawie na pewno oznacza to ze mamy dobry rozmiar. Skóra spodni w ciągu kliku dni poda się i rozciągnie dopasowując do sylwetki motocyklisty. Należy jeszcze sprawdzić długość nogawek. W tym celu najlepiej usiąść w spodniach na motocyklu. Jeżeli w pobliżu nie mamy żadnego motocykla, dobrze jest ugiąć nogi w półprzysiadzie i sprawdzić czy dól nogawek nie wędruje zbyt wysoko ku górze. Należy wziąć także poprawkę na fakt, że nogawki skórzanych spodni   pomarszczą się na udach i pod kolanami w trakcie użytkowania,  w wyniku czego skrócą się o 1 do 2 cm. Tekstylne spodnie motocyklowe również powinny być dopasowane. Jednak tekstylia właściwie się nie rozciągają ani nie kurczą więc spodnie muszą być wygodne i w sam raz już w dniu zakupu.

  Kluczową rolę odgrywają tu protektory chroniące kolana, te stawy podczas byle szlifu są chyba najbardziej narażone na kontuzję. Ważne jest by protektor znajdował się w odpowiednim miejscu na kolanie. Właściwe położenia ochraniacza w spodniach motocyklowych sprawdzamy poprzez lekkie ugięcie nóg, najlepiej w tym celu osiąść na motocyklu.  Protektor powinien zakrywać kolano oraz górną część kości piszczelowej. Dobrze, gdy spodnie motocyklowe posiadają  system regulacji położenia tego protektora. Podobnie jak w przypadku kurtki wskazane jest również by spodnie wyposażone były w elementy odblaskowe, bycie widocznym na drodze to podstawa.  Możliwość spięcia spodni na motocykl z kurtką także  zwiększa nasze bezpieczeństwo.

  Spodnie motocyklowe mają nas chronić przed zimnem i deszczem, ale także sprawdzać się na motocyklu, gdy panuje 30 stopniowy upał. W tym celu w spodniach stosowane są membrany paraprzepuszczlane oraz podpinki ocieplające. Ważne by, gdy na dworze panuje wysoka temperatura środkowe ocieplające warstwy spodni motocyklowych pozwalały się wypiąć. Podczas letnich upałów kluczową rolę odgrywają także zamki wentylacyjne.