Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Aktualności Jak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe?
 • jak wybrac spodnie motocyklowe

  Jak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe?

  Wybór dobrych spodni motocyklowych jest równie ważny jak kurtki na motocykl. Poniżej znajdziecie informacje o tym jakie spodnie motocyklowe powinny być, aby sprawdzały się podczas jazdy motocyklem.

  jak wybrac spodnie motocyklowe jak wybrac tekstylne damskie spodnie motocyklowe tekstylne spodnie motocyklowe jak wybrac

  Jeżeli interesują Was tekstylne spodnie na motocykl to przede wszystkim powinny być one trójwarstwowe. System ” na cebulkę ” a więc możliwość dopinania lub wypinania kolejnych warstw pozwala na dopasowanie spodni motocyklowych do różnych warunków atmosferycznych. Bardzo ważne jest by tekstylne spodnie motocyklowe posiadały wypinaną membranę wiatro i wodoodporną. Wypinana podpinka ocieplająca jest już standardem jednak z wypinaniem membrany ze spodni różnie bywa i właśnie na to trzeba zwrócić baczną uwagę. Brak możliwości wypięcia membrany w ciepły lub gorący dzień powoduje, że w takich spodniach motocyklowych praktycznie nie da się jeździć, gdyż zwyczajnie się w nich gotujemy.

  Dopasowanie rozmiaru tekstylnych spodni motocyklowych. Jak je dobrać?

  Gdy przymierzamy tekstylne spodnie motocyklowe, musimy zwrócić szczególną uwagę na ich długość. To czy wybraliśmy odpowiednio długie spodnie najłatwiej sprawdzimy siadając na motocyklu. Musicie pamiętać, że stojąc przed lustrem w sklepie motocyklowym i sprawdzając długość spodni jedynie w pozycji wyprostowanej mamy duże szanse kupić sobie spodnie za krótkie. Gdy siadamy na motocyklu i przyjmujemy pozycję jazdy nogawki w spodniach motocyklowych podnoszą się o kilka centymetrów. Tekstylne spodnie motocyklowe powinny być dobrze dopasowane, ale nie za ciasne. Kupując zbyt mocno dopasowane spodnie motocyklowe możemy mieć potem problem z przełożeniem nogi nad motocyklem przy wsiadaniu. Nogawki nie mogą być jednak za luźne, gdyż w takiej sytuacji znajdujące się w nich protektory Ce mogą ulec przesunięciu i nie spełnić swojej roli ochronnej. Wybranie odpowiednio dopasowanego rozmiaru spodni jest kluczowe dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy, dlatego nasze tekstylne spodnie motocyklowe Motona Lux produkujemy w aż 19 różnych rozmiarach tak abyście mogli dopasować swój rozmiar niemal idealnie.

  Jak wybrać bezpieczne i komfortowe spodnie motocyklowe?

  Zanim zajmiemy się dopasowaniem odpowiedniego dla rozmiaru spodni motocyklowych musimy zwrócić uwagę na podstawowe elementy jakie powinny mieć dobre tekstylne spodnie na motocykl. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na wentylację. Nasze nogi podczas jazdy przylegają szczelnie do motocykla nie są więc tak wystawione na wiatr jak nasz tułów w kurtce motocyklowej. W ciepły czy gorący dzień w połączeniu z temperaturą jaką wytwarza pracujący silnik nasze spodnie na motocykl po prostu muszą mieć dobry i sprawny system wentylacji abyśmy czuli się w nich dobrze i komfortowo. 6 zamków wentylacyjnych, w które są wyposażone nasze tekstylne spodnie motocyklowe Motona Lux, sprawia że nogawki spodni na całej długości są wentylowane i w nawet upalny dzień jedziemy w nich z przyjemnością. Tekstylne spodnie na motocykl mają tendencje do zsuwania się w dół podczas jazdy, dlatego bardzo ważne jest aby posiadały zamki do spięcia kurtką motocyklową. Spodnie Motona Lux mają dwa zamki do spinania z kurtkami – jeden krótki na plecach i drugi długi 360 stopni okalający całe ciało. Spięcie kurtki ze spodniami nie tylko podnosi nasz komfort jazdy motocyklem, ale także zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas ewentualnej wywrotki. Kolejnym bardzo ważnym elementem w jaki muszą być wyposażone tekstylne spodnie motocyklowe zarówno damskie jak męskie są protektory Ce. Obowiązkowo muszą się one znajdować na kolanach spodni. Ważne by odpowiednie wzmocnienia lub dodatkowe protektory miały również biodra. Dobranie odpowiedniego rozmiaru spodni jest kluczowe również dlatego, że protektory na kolanach muszą znajdować na odpowiedniej wysokości, nie mogą być przede wszystkim za wysoko, ich odpowiednie położenie sprawdzamy na lekko ugiętych nogach. Dobrze, aby tak jak nasze spodnie Motona Lux protektory Ce miały możliwość dopasowania poprzez regulację położenia w specjalnej kieszeni. W kwestii bezpieczeństwa spodni na motocykl istotną rolę odgrywa także odpowiedni system odblasków. Tekstylne spodnie motocyklowe muszą też posiadać system regulacji w pasie. Z jednej strony powinny to być elastyczne gumy, które pracują w czasie jazdy i nie pozwalają nas cisnąć w brzuch, z drugiej zaś potrzebne są paski ściągające i nie pozwalające spodniom motocyklowym opadać. Ważnym atrybutem, które muszą mieć tekstylne spodnie motocyklowe jest zamek na dole nogawki, jego rozpięcie bardzo ułatwia założenia spodni na wysokie buty motocyklowe i szczelne ich dopasowanie.

  Zachęcamy do obejrzenia naszych filmów z damskimi i męskimi tekstylnymi spodniami motocyklowymi Lux, Venus i Blackstone, gdzie zobaczycie na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając spodnie na motocykl:

  Męskie tekstylne spodnie motocyklowe Motona Lux:

  Męskie tekstylne spodnie motocyklowe Motona Blackstone:

  Damskie tekstylne spodnie motocyklowe Motona Venus:

  Polecane przez nas damskie i męskie spodnie na motocykl:

   

   

   

  Dodano: 10.01.2019

  Polecamy

  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Venta

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Venti

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Ventour

  Cena od:
  849zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Lux

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaRękawice motocyklowe Luxon

  Cena od:
  249zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Venus

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Madame

  Cena od:
  790zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Blackstone

  Cena od:
  749zł