Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Kategorie produktów

 • Kurtki motocyklowe

 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Produkty Kurtki motocyklowe
 • sortuj

  Jak wybrać i gdzie kupić kurtki motocyklowe Motona?

  zdjęcie

  MotonaJak wybrać kurtkę motocyklową?

  Jak wybrać tekstylną kurtkę na motocykl ? Zobacz czym kierować się wybierając pierwszą kurtkę motocyklową.
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaJak prać tekstylne kurtki motocyklowe?

  Jak prać tekstylne kurtki motocyklowe?
  Jeżeli chcesz, aby kurtka motocyklowa posłużyła Ci przed długie lata, dowiedz się czego unikać oraz ja
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaTest odzieży motocyklowej Motona po 35 tys. km i jednym szlifie.

  zdjęcie

  MotonaDamska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać?

  Damska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać? Wybór damskiej kurtki na motocykl teoretycznie nie różni się od problemu przed którym stają Panowie
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaJak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe?

  Jak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe? Zobacz na co zwrócić szczególna uwagę dopasowując spodnie na motocykl.
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaJakie rękawice motocyklowe kupić?

  Jakie rękawice motocyklowe kupić? Jak dopasować rozmiar rękawic na motocykl?
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaKurtki motocyklowe Motona będzie można testować w Krakowie w Wypożyczalni motocykli Motonasezon.pl

  zdjęcie

  MotonaKurtki motocyklowe Katowice - Motona

  zdjęcie

  MotonaKurtki motocyklowe Wrocław - Motona

  Kurtki motocyklowe Motona będą teraz dostępne we Wrocławiu pod nowym adresem. Sklep motocyklowy Wrocław Pro.Shop.pl na ul. Augusta Mosbacha 8/1a
  czytaj dalej

  zdjęcie

  MotonaKurtki motocyklowe Bielsko-Biała - Motona

  zdjęcie

  MotonaSklepy motocyklowe w Warszawie oferujące odzież motocyklowa Motona

  zdjęcie

  MotonaKurtki motocyklowe Poznań - Motona

  Kurtki motocyklowe – dobry design

  Dobry design – a więc pierwsze wrażenie przy zakupie kurtki motocyklowej. Kurtka ma na służyć przez klika sezonów, zrozumiałe jest wiec, ze ma nam się podobać. Należy jednak pamiętać, ze dobry wygląd to dopiero pierwszy etap oceny kurtki, w której zamierzamy jeździć na motocyklu.

  Kurtki motocyklowe – dopasowanie rozmiaru

  Dopasowanie rozmiaru – zarówno skórzane jak i tekstylne kurtki motocyklowe powinny ściśle przylegać do ciała. Podczas jazdy za luźna kurtka wypełni się powietrzem, będzie trzepotać powodując duży dyskomfort w prowadzeniu motocykla. W przepadku skórzanej kurtki motocyklowej należy pamiętać ze skóra jest materiałem plastycznym, poddaje się i dopasowuje do motocyklisty. Początkowe uczucie, że założyliśmy na siebie średniowieczną zbroję szybko znika po krótkim czasie użytkowania odzieży. Tekstylne kurtki motocyklowe powinny być wygodne w dniu zakupu. Odzież tego typu również zmięknie i ułoży się do sylwetki motocyklisty, jednak w niewielkim stopniu. Długość rękawów jest bardzo istotnym elementem wyboru właściwego rozmiaru kurtek motocyklowych. Rękaw podczas trzymania dłoni na kierownicy motocykla powinien kończyć się równo z nadgarstkiem. Należy pamiętać ze w skórzanych kurtkach motocyklowych rękaw załamując się i delikatnie marszcząc w trakcie użytkowania skraca swoja początkową długość o 1 do 2 cm.

  Kurtka motocyklowa – bezpieczeństwo

  Tekstylne czy skórzane kurtki motocyklowe powinny być  wyposażone w protektory chroniące barki, łokcie oraz kręgosłup. Jadąc motocyklem czy zsiadając z niego na poboczu drogi musimy być widoczni, dobrze wiec, gdy kurtka posiada elementy odblaskowe. Istotnym elementem bezpieczeństwa  jest także możliwość spięcia kurtki motocyklowej ze spodniami. Zwarty komplet zawsze lepiej ochroni nasze ciało.

  Kurtka motocyklowa – komfort jazdy motocyklem

  Kurtka motocyklowa jest narażona na działanie zmieniających się  warunków atmosferycznych. Jej zadaniem jest zapewnić komfort motocykliście nie zależnie od tego czy jest upalnie i sucho czy też zimno i deszczowo. Jeśli zależy nam na wiatro i wodoszczelności kurtki motocyklowej musimy zwrócić uwagę na obecność membrany oddychającej. Istotne są także wodoszczelne zamki i zakładki chroniące zamek główny oraz kieszenie. Bardzo cennym atrybutem kurtki jest możliwość wypinania bądź wpinania membran oraz podpinek ocieplających. Nieodzowny element to system regulacji,  pozwalający na ścisłe dopasowanie kurtki motocyklowej do ciała motocyklisty. W przypadku upałów kluczową rolę odgrywa efektywna wentylacja odzieży. W grę wchodzą tu zamki wentylacyjne lub wypinane elementy kurtek motocyklowych. Ważną rolę odgrywa tez duża liczba  zapinanych na zamek kieszeni, których możemy  bezpiecznie schować telefon, dokumenty i inne niezbędne rzeczy, jadąc motocyklem.