Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Kategorie produktów

 • Kowbojki

 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Produkty Kowbojki
 • sortuj

  KOWBOJKI – ROZMIAR

  W przypadku butów typu kowbojki dopasowanie właściwego rozmiaru jest dość trudną sprawą. Przede wszystkim należy pamiętać, że kowbojki nie mają sznurowadeł ani żadnej innej regulacji pozwalającej dopasować buty do nogi.  W kowbojkach nogę wsuwamy do buta, a stopa trzyma się w bucie ciasno przylegając do jego wnętrza. Buty kowbojki czy kawaleryjki muszą być w związku z tym bardzo dobrze dopasowane.
  Mierząc buty kowbojki zaczynamy od rozmiaru, który zwykle nosimy. Zakładając po raz pierwszy nowe kowbojki prawie zawsze musimy użyć siły. Aby ten proces przebiegł w miarę sprawnie należy założyć na nogę nylonową stopkę lub po prostu jednorazową cienką reklamówkę foliową, która da naszej stopie potrzebny poślizg przy wkładaniu buta. Jeżeli udało nam się założyć buty, sprawdzamy, czy kowbojki nie są za luźne. Podbicie powinno mocno trzymać stopę, a pięta nie może zbyt wysoko unosić się w kowbojkach podczas chodzenia.  Kowbojki czy kawaleryjki nie mogą uwierać w duży palec, lekki boczny ucisk stopy jest dopuszczalny w nowej parze kowbojek. W pełni skórzane kowbojki wymagają kilku dni lub tygodni by w pełni ułożyć się do nogi właściciela.
  Buty kowbojki oraz kawaleryjki zdejmujemy płynnym, kolistym ruchem ciągnąc za dół pięty oraz obcas kowbojek.

  KOWBOJKI – KOLORY

  Oferowane przez nas buty kowbojki są dostępne w trzech kolorach: czarne lico, czarny mat, brązowy mat.
  Zróżnicowana kolorystyka obuwia wynika z faktu zastosowania różnorodnych skór bydlęcych.
  Czarne lico to klasyczna skóra bydlęca z naturalnym licem. Podstawową zaletą butów wykonanych z tej skóry jest wygoda pielęgnacji i łatwość zachowania czystości. Kowbojki wykonane z tej skóry są w naturalny sposób najlepiej zabezpieczone przed przemakaniem. Klasyczny czarny kolor skóry sprawi, że nasze kowbojki będą pasować praktycznie do  wszystkiego.
  Kolor czarny mat lub brązowy mat oznacza kowbojki wykonane ze skóry bydlęcej typu crazy horse. Są to szlachetne skóry bydlęce, które powstają na skutek lekkiego zeszlifowania lica skóry bydlęcej. Zabieg ten sprawia, że skóra butów w kowbojkach nabiera charakterystycznego matowego wyglądu. Takie buty kowbojskie wymagają podobnego traktowania jak obuwie nubukowe. Kowbojki te należy zabezpieczać przed wilgocią używając sprayów do nubuku. Najlepiej, gdy są to spraye bezbarwne, gdyż wtedy nasze kowbojki zachowają swój naturalny kolor.

  KOWBOJKI – KONSERWACJA

  O kowbojki i kawaleryjki dbamy tak jak o pozostałe buty skórzane. Do skór licowych używamy tradycyjnych past, natomiast do kowbojek wykonanych ze skór matowych, nubukowych czy crazy horse, najlepiej używać bezbarwnych sprayów w celu zabezpieczenia ich przed wodą.
  W kowbojkach mających skórzane podeszwy szczególną uwagę należy zwrócić na zużywanie się fleków oraz zelówek kowbojek . Buty kowbojki należy zanieść do szewca, gdy tylko zobaczymy ze zabezpieczająca skórę podeszwy guma ( flek na obcasie kowbojek lub zelówka na przedniej części podeszwy kowbojek) się starła.