Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Kategorie produktów

 • Buty motocyklowe

 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Produkty Buty motocyklowe
 • sortuj

  BUTY MOTOCYKLOWE

  Buty motocyklowe są podstawowym elementem ubioru motocyklisty. Na rynku jest dostępne  różnego rodzaju obuwie motocyklowe. Kupując buty motocyklowe należy zwrócić szczególną uwagą na kilka aspektów. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę wybierając buty na motocykl.
  Po pierwsze wrażenie ogólne. Buty motocyklowe powinny nam się podobać, pasować do nas oraz do  motocykla.  Buty mają stanowić integralną cześć naszej odzieży motocyklowej. Mamy lubić w nich jeździć na motocyklu. Buty motocyklowe muszą więc być wygodne.

  BUTY – ROZMIAR

  Po przymierzeniu  należy upewnić się czy buty motocyklowe nie są czasem za duże i za luźne. Stopa nie może latać wewnątrz buta. Obcisłe dopasowanie obuwia do stopy jest wskazane. Należy pamiętać że nowe, skórzane buty motocyklowe delikatnie się rozbiją i ułożą w trakcie jazdy na motocyklu oraz chodzenia. Buty motocyklowe nie mogą być jednak za ciasne. Ucisk z przodu na duży palec u nogi oznacza, że musimy wypróbować większy rozmiar butów. Dobrze dopasowane  buty motocyklowe zapewnią nam komfort w czasie jazdy na motocyklu oraz po zejściu z niego.

  BUTY – BEZPIECZEŃSTWO

  Buty motocyklowe chronią nasze stopy, kostki i piszczele przed zimnem, wiatrem i wilgocią zapobiegając reumatyzmowi. Ich zadaniem jest także zapobiegniecie poważnym urazom w razie upadku na motocyklu. Buty motocyklowe powinny być wykonane w sposób, który zapewni naszym nogom bezpieczeństwo w przypadku tarcia o asfalt oraz zminimalizuje skutki ewentualnych uderzeń o ziemie. Kluczową rolę odgrywa wysokość buta. Bezwzględnie buty motocyklowe muszą sięgnąć znacznie powyżej kostki. Dzięki temu chronią staw skokowy oraz piszczel. W konstrukcji obuwia motocyklowego warto zwrócić uwagę sposób łączenia podeszwy z cholewką. Samo przyklejenie podeszwy jest niewystarczające. Dobrze, gdy podeszwy są dodatkowo przyszywane lub łączone z cholewką na gorąco metodą wtrysku. Buty motocyklowe powinny mieć mocne noski oraz zapiętki. Wzmocnieniom należy także poddać okolice kostki oraz przedni element chroniący kość piszczelową.

  BUTY – FUNKCJONALNOŚĆ

  Buty motocyklowe są elementem stroju motocyklisty. Użytkowana przez nas odzież motocyklowa musi stanowi zgrany komplet. Kluczową rolę odgrywa tu wzajemne dopasowanie butów i spodni motocyklowych. Istnieją dwie szkoły. Spodnie w buty lub spodnie na buty. Pierwsza opcja podyktowana jest głównie względami bezpieczeństwa. Zamknięcie końcówek nogawek w butach ma zapobiec ewentualnemu podwinięciu się spodni w razie wypadku i szorowania po asfalcie.
  Wersja druga, a wiec nogawki spodni opadające na buty motocyklowe – ma wymiar praktyczny. Podczas jazdy motocyklem w deszczu, woda spływa po nogawce i po bucie na zewnątrz, zamiast do środka buta.