Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Aktualności Pierwsza kurtka na motor ?
 • Kurtka na motor

  Pierwsza kurtka na motor ?

  Pierwsza kurtka na motor czy raczej motocykl;-) Tym początkującym motocyklistom, którzy właśnie zaczynają swoją przygodę z dwoma kółkami i zastanawiają jak wybrać pierwszą kurtkę motocyklową zdecydowanie polecam poniższy filmik. Dowiecie się z niego jak powinna być skonstruowana uniwersalna kurtka motocyklowa która świetnie sprawdzi się w różnych warunkach atmosferycznych, które czekają Was na drodze.

  Trójwarstwowa tekstylna kurtka na motocykl daje szeroki wachlarz zastosowań i duże możliwości adaptacyjne do różnorodnych warunków pogodowych. Bardzo ważne jest aby membrana w kurtce motocyklowej była wypinana. Membrana wszyte w kurtkę motocyklową na stałe oznacza, że przy temperaturze powyżej 20 stopni zaczynamy silnie pocić się w kurtce na motorze powyżej 24 stopni jest już jak w saunie i jedyne o czym zaczynamy marzyć to zdjęcie tej kurtki jak najszybciej.

  Kurtka na motor kurtka na motor 1

  Bardzo ważnym elementem porządnej kurtki na motor jest efektywny system wentylacji. Unikajcie kurtek motocyklowych, które wentylacji nie posiadają lub oparta jest ona na jakimś jednym małym zameczku. W takich niskobudżetowych kurtkach membrana dodatkowo jest zwykle wszywana na stałe. Takie combo przy zakupie może wydawać się atrakcyjne ze względu na z pozoru niską cenę. W efekcie dostajemy jednak kurtkę motocyklową tylko z nazwy, gdyż w praktyce mamy kondona w którym, gdy temperatura wzrośnie powyżej 20 stopni właściwie nie da się już jeździć motocyklem, chyba że mamy w sobie coś z masochisty.

  kurtka na motor 2 kurtka na motor 3

  Tekstylna kurtka na motor obok zapewnienia nam komfortu termicznego ma chronić nas także podczas ewentualnych niespodziewanych zdarzeń i spotkań z asfaltem. Kluczową rolę odgrywać będą tu protektory Ce, w które kurtka na motor musi być wyposażona. Takiej dodatkowej ochronie w kurtce na motocykl przede wszystkim podlegają łokcie i barki. Dodatkowo chronione powinny być także plecy w kurtce na motor. Na poprawę bezpieczeństwa korzystnie wpłynie także system odblasków, dzięki czemu jadąc motocyklem lub zwłaszcza po zejściu z niego nadal będziemy widoczni na drodze.

  Kurtki na motor powinny mieć także odpowiednią ilość kieszeni na niezbędne drobiazgi. Ważnym elementem wyposażenia kurtki na motor jest również zamek lub najlepiej zamki do spinania kurtki ze spodniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu spinając kurtkę na motor ze spodniami motocyklowymi otrzymujemy szczelny i zwarty kombinezon.

  kurtka na motor 4 kurtka na motor 5 kurtka na motor 6

  Kupując pierwszą kurtkę na motor szczególną uwagę należy zwrócić na dobranie odpowiedniego rozmiaru. Należy wybrać taką, która będzie mocno dopasowana by podczas jazdy motocyklem nie “pompowała się” powietrzem. Jednak w przeciwieństwie do skórzanej kurtki motocyklowej ta tekstylna się nie rozciągnie, nie można wiec przesadzić i kupić za małej. Bardzo ważna jest odpowiednia długość rękawów. W prawidłowo dobranej kurtce na motor rękawy, po chwyceniu kierownicy motocykla, powinny kończyć równo na nadgarstku. Dzięki temu rękawica motocyklowa z fartuchem z łatwością i komfortowo zamknie koniec rękawa i wlot powietrza do kurtki.

   

   

   

   

   

   

  Dodano: 07.01.2019

  Kurtki motocyklowe Motona - Polecamy

  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Venta

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Venti

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Ventour

  Cena od:
  849zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Lux

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaRękawice motocyklowe Luxon

  Cena od:
  249zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Venus

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Madame

  Cena od:
  790zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Blackstone

  Cena od:
  749zł

  Jak wybrać kurtki na motor ?

  zdjęcie

  MotonaJak wybrać kurtkę motocyklową?

  Jak wybrać tekstylną kurtkę na motocykl ? Zobacz czym kierować się wybierając pierwszą kurtkę motocyklową. czytaj dalej
  zdjęcie

  MotonaJak prać tekstylne kurtki motocyklowe?

  Jak prać tekstylne kurtki motocyklowe? Jeżeli chcesz, aby kurtka motocyklowa posłużyła Ci przed długie lata, dowiedz się czego unikać oraz ja czytaj dalej
  zdjęcie

  MotonaDamska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać?

  Damska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać? Wybór damskiej kurtki na motocykl teoretycznie nie różni się od problemu przed którym stają Panowie czytaj dalej
  zdjęcie

  MotonaJak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe?

  Jak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe? Zobacz na co zwrócić szczególna uwagę dopasowując spodnie na motocykl. czytaj dalej
  zdjęcie

  MotonaJakie rękawice motocyklowe kupić?

  Jakie rękawice motocyklowe kupić? Jak dopasować rozmiar rękawic na motocykl? czytaj dalej
  zdjęcie

  MotonaKurtki motocyklowe Motona będzie można testować w Krakowie w Wypożyczalni motocykli Motonasezon.pl

  zdjęcie

  MotonaSklep motocyklowy firmy Motona, producenta odzieży motocyklowej

  Drodzy Motocykliści, Jesteśmy firmą prowadzoną przez ludzi z wieloletnim doświadczeniem w branży motocyklowej. Mamy przyjemność oferować Wa czytaj dalej
  zdjęcie

  MotonaTest odzieży motocyklowej Motona po 35 tys. km i jednym szlifie.