Motona - Sklep z odzieża motocyklową
 • Jesteś tu: Sklep motocyklowy Motona producent odzieży motocyklowej kurtki Aktualności Jakie rękawice motocyklowe kupić?
 • jakie rękawice motocyklowe kupić

  Jakie rękawice motocyklowe kupić?

  Jakie rękawice motocyklowe kupić? Na co zwrócić uwagę dobierając rozmiar rękawic?

  Wybierając rękawice motocyklowe należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje, które pomogą Ci świadomie dokonać właściwego wyboru przy zakupie rękawic na motocykl.

  Przede wszystkim powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie jaki styl jazdy preferujesz i w jakich warunkach i na jakim motocyklu jeździć będziesz najczęściej.

  jakie rękawice motocyklowe kupić

  Jeżeli motocykla używasz głównie na torze, najlepszym wyborem będą rękawice typowe sportowe. Takie rękawice wykonane są z cienkiej skóry bydlęcej, koziej lub kangurzej, mocno wentylowane i wyposażone w szereg wysokiej jakości protektorów zarówno po zewnętrznej jaki wewnętrznej stronie rękawicy. Do jazdy miejskiej, okazjonalnej, głównie w ciepłe dni najlepiej sprawdzą Ci się letnie rękawice na motocykl, lekkie wykonane z cienkiego materiału wierzchniego. Takie rękawice motocyklowe są zwykle stosunkowo tanie i nie naruszą zbytnio Twojego budżetu. Jeżeli natomiast motocykla używasz w trybie mieszanym to znaczy jeździsz zarówno po mieście ale i często wypuszczasz się w nieco dłuższe trasy oznacza to że potrzebujesz dość uniwersalnych rękawic turystycznych. Takie rękawice motocyklowe powinny być wykonane z wysokiej jakości skóry bydlęcej lub koziej. W dużej mierze to właśnie od jakości skóry i precyzji ich wykonania będzie zależał Twój komfort jazdy motocyklem. Kupując rękawice motocyklowe zwróć uwagę także na design, to czy są po prostu ładne i Ci się podobają też ma znaczenie, jeździmy w końcu głównie dla przyjemności. Oprócz atrakcyjnego wyglądu skórzane rękawice powinny spełniać jeszcze kilka zadań. Przede wszystkim powinny być wygodne.

  Jak dobrać odpowiedni rozmiar rękawic motocyklowych?

  Kupując rękawice w sklepie motocyklowym możesz po prostu przymierzyć kilka modeli i rozmiarów tak aby dobrać ten najlepszy dla Ciebie. Skórzane rękawice motocyklowe w dniu zakupu powinny być dość mocno dopasowane, może nawet lekko ciasne, ponieważ skóra gdy pracuje lekko się rozciąga i tym samym rękawice dopasowują się do ręki. Obecnie jednak porządne turystyczne rękawice motocyklowe są wyposażane w szereg twardych protektorów, które mocno utrudniają dopasowywanie się rękawic do ręki w trakcie użytkowania. Apelujemy więc o zdrowy rozsądek i wybieranie rękawic, które są generalnie wygodne już w dniu ich zakupu. Rękawice nie mogą być oczywiście za luźne, w za dużym rozmiarze rękawic nie będziemy mieć pewnego chwytu na kierownicy, problemem może być też operowanie włącznikami czy sprzęgłem. Kupując rękawice w motocyklowym sklepie internetowym rozmiar rękawic dobieramy na podstawie tabeli rozmiarów. W celu określenia właściwego rozmiaru musimy zmierzyć obwód dłoni przy pomocy centymetra krawieckiego. Obwód dłoni zdejmujemy na wyprostowanej dłoni, na wysokości kostek, obwód mierzymy bez kciuka. Na podstawie tego obwodu, który zwykle wynosi od 18 do 24 cm określamy odpowiedni dla nas rozmiar rękawic motocyklowych.

  Rekawice-motocyklowe Skorzane rekawice motocyklowe

  Jakie elementy wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort rękawic motocyklowych?

  Wybierając turystyczne rękawice motocyklowe zwróć uwagę długość fartucha. Nie może on być za krótki. Fartuch odpowiada za szczelne zamknięcie rękawa kurtki motocyklowej. Jeżeli jest on za mały, za krótki lub nie posiada żadnej regulacji zapięcia koniec rękawa będzie sie w nim źle układał co jest bardzo niekomfortowe i denerwujące w czasie jazdy. Istotne rolę odgrywa tak ze regulacja i możliwość dopasowania rękawicy motocyklowej w nadgarstku. Porządne skórzane rękawice motocyklowe muszą być także wyposażone w protektory. Wzmocnienia ochronne powinny znajdować się po zewnętrznej stronie dłoni, chronione powinny kostki oraz palce. Klasowe rękawice na motocykl mają także odpowiednie wzmocnienia także po wewnętrznej stronie dłoni. Powinny tam znajdować się także elementy antypoślizgowe, które dadzą nam pewny chwyt na kierownicy motocykla. Mile widziane i wskazane są także elementy odblaskowe.

  Dodano: 08.01.2019

  Polecamy

  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Venta

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Venti

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Ventour

  Cena od:
  849zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Lux

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaRękawice motocyklowe Luxon

  Cena od:
  249zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Venus

  Cena od:
  799zł
  zdjęcie

  MotonaKurtka motocyklowa Madame

  Cena od:
  790zł
  zdjęcie

  MotonaSpodnie motocyklowe Blackstone

  Cena od:
  749zł

  Jak wybrać kurtkę motocyklową

  zdjęcie

  MotonaJak prać tekstylne kurtki motocyklowe?

  Jak prać tekstylne kurtki motocyklowe? Jeżeli chcesz, aby kurtka motocyklowa posłużyła Ci przed długie lata, dowiedz się czego unikać oraz ja czytaj dalej
  zdjęcie

  MotonaTest odzieży motocyklowej Motona po 35 tys. km i jednym szlifie.

  zdjęcie

  MotonaDamska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać?

  Damska kurtka motocyklowa - jak ją wybrać? Wybór damskiej kurtki na motocykl teoretycznie nie różni się od problemu przed którym stają Panowie czytaj dalej
  zdjęcie

  MotonaJak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe?

  Jak wybrać tekstylne spodnie motocyklowe? Zobacz na co zwrócić szczególna uwagę dopasowując spodnie na motocykl. czytaj dalej